Ból głowy - jak sobie z nim radzić

Nie trzeba brać dziesiątek tabletek, by uporać się z bólem jeszcze zanim na dobre zagości w naszej głowie. Jakie zioła stosować przy bólu głowy? Co zrobić aby tego bólu uniknąć?

Najpierw poznaj swojego wroga.

Przyczyn bólu głowy może być tyle, ilu ludzi żyje na świecie. Są jednak pewne "czynniki ryzyka", które mają wpływ na to jak mocno i jak długo boli nas głowa.

Duży wpływ na częstotliwość i nasilenie bólu ma nasz styl życia. Stres, bra snu, niewłaściwa dieta... Niestety sami sobie szykujemy te niezapomniane chwile.

przyczyny bólu głowy

Czy wystarczy więc poprawić te rzeczy, by pozbyć się bólu głowy na zawsze? Pewnie nie. Ale na pewno to pomoże!

Co można stosować przy bólach głowy?

Z apteki Matki Natury możemy wspomóc się następującymi produktami:

Cząber (dostępny w naszym sklepie).

Cząber (liść) - 25g - Andrzej WojtkowskiUśmierza ból głowy i przewodu pokarmowego, zabija pasożyty jelit. Cząber stosowany jest w nieżytach przewodu pokarmowego i niestrawności jako środek poprawiający apetyt, działający przeciwskurczowo i wiatropędnie. Roślina ta wzmacnia układ nerwowy, jest doskonałym środkiem przeciwkatarowym, przeciwkaszlowym, tonizującym.    

Melisa lekarska (dostępna w naszym sklepie).

Melisa lekarska (liść) - 25g - Andrzej WojtkowskiUspokaja i łagodzi nudności i wymioty, pobudza apetyt, łagodzi kolkę, czerwonkę, zapalenie okrężnicy oraz problemy trawienne związane z nerwowością. Melisa lekarska jest użytecznym lekarstwem gdy nerwowość i depresja powodują szybkie bicie serca (palpitacje), kłucia serca lub nieregularne bicie serca. Melisa lekarska relaksuje spazmy powodujące bóle miesiączkowe, łagodzi objawy PMS (depresja, niecierpliwość, bezsenność itp). Jest dobrym środkiem na bóle głowy, migreny, zawroty głowy oraz dźwięczenie w uszach. W połączeniu z lipą, melisa lekarska obniża ciśnienie krwi. Gorąca herbata z melisy lekarskiej powoduje pocenie si, a co za tym idzie obniża gorączkę. Melisa lekarska jest wspaniałym lekiem dla dzieci w czasie przeziębień, grypy, kaszlu i kataru. Właściwości redukujące nadmiar flegmy znalazły zastosowanie w leczeniu oskrzeli, jak również w czasie męczącego kaszlu i astmy. Melisa lekarska jest dobrym środkiem przeciwko alergiom. Jej właściwości przeciwwirusowe znalazły zastosowanie w leczeniu opryszczki.

Olej z ostropestu plamistego (dostępny w naszym sklepie).

olej z ostropestu flosPosiada właściwości odtruwające i ochronne miąższ wątroby ale tez i nerek , przed niszczącym działaniem trucizn. Reguluje czynności trawienne zwiększając wydzielanie soku żołądkowego, poprawiając apetyt i dlatego podaje się w niedokwaśności soku żołądkowego, braku łaknienia, wzdęciach i odbijaniu, a niekiedy w bólach głowy typu migrenowego, obniżonym ciśnieniu i chorobie lokomocyjnej.

Dobrze działa również kawa z sokiem z cytryny - witamina C zawarta w cytrynie wzmacnia naczynia krwionośne, także te w mózgu, natomiast kawa podnosi ciśnienie, lepiej ukrwiając najważniejszy dla nas organ.