Dieta na lato

dieta na lato

Lato to okres, w którym nie odczuwamy głodu tak, jak w chłodne dni, dlatego możemy wykorzystać ten czas na zmianę diety. Dzięki temu poprawimy nie tylko swoje zdrowie, ale również samopoczucie i wygląd. Ważne jest jednak dobre zbilansowanie żywności w naszej diecie. Jaka powinna być zatem idealna dieta na lato? Czytaj dalej…

Hartowanie organizmu

hartowanie organizmu chodzenie boso po śniegu

Przyjęło się, że hartowanie organizmu to wzmacnianie jego odporności na niskie temperatury. Hartowanie jednak sprawia, że nasze ciało lepiej radzi sobie ze ZMIENIAJĄCYMI się warunkami panującymi na zewnątrz. Dlatego niezależnie od pory roku, warto wzmocnić swoje ciało – czyli mieć w pamięci kilka prostych zasad i kilka minut dziennie na wykorzystanie. Czytaj dalej…

Stres i jak sobie z nim radzić

Problem stresu, radzenia sobie z nim i jego skutkami jest stale aktualny. Aby lepiej radzić sobie ze stresem oraz wiedzieć jak sobie pomóc z jego nadmiarem, należy zacząć od tego czym jest stres oraz co może spowodować w przyszłości. Czytaj dalej…

Upał – jak sobie radzić?

upał jak sobie radzić (fot1)

Kiedy słupek rtęci na termometrach sięga trzydziestej kreski, wszyscy cieszymy się z przyjemnej pogody. Należy jednak pamiętać, że nadmiar zarówno słońca, jak i ciepła, może również być szkodliwy. Jak skutecznie się zabezpieczyć? Czytaj dalej…

Jak naturalnie obniżyć cholesterol

Często słyszy się, że aby obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, należy zmienić dietę. Czyli… Jeść mniej mięsa, czy w ogóle z niego zrezygnować? Jakie produkty warto dodać do jadłospisu? Poniżej prezentujemy krótką listę produktów i porad, do których warto się zastosować. Nawet, jeśli nasz cholesterol nadal jest w normie. Czytaj dalej…

Jak ćwiczyć? Część druga: Zmiany w układzie krążenia.

bieganie jak biegać

Wszyscy wiemy, jak potrafi przyśpieszyć nasze serce, gdy biegamy lub ciężko pracujemy. Od czego to zależy i jak możemy wykorzystać zmiany zachodzące w układzie krwionośnym, aby ćwiczyć wydajniej?
Najłatwiej byłoby powiedzieć, że to, jak szybko się męczymy, zależy wyłącznie od naszej kondycji albo wyłącznie od genów, które otrzymaliśmy w spadku. Rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana (jak zawsze z resztą). Postaramy się nieco objaśnić sprawę, ponieważ warta jest uwagi. Czytaj dalej…

Czas na rower!

Najwyższy czas przesiąść się na rower, zwłaszcza, że czeka nas kolejny długi majowy weekend i wszystko wskazuje na to, że pogoda będzie nam sprzyjać.
Wiele osób traktuje rower jedynie jako kolejny środek transportu w drodze do pracy, często szybszy od auta czy komunikacji miejskiej (zwłaszcza w dużych miastach).
Warto jednak pamiętać o tym, że rower to też wspaniały sposób na zdrowy i tani wypad za miasto. Szczególnie za miasto! Czytaj dalej…

Do biegu… Gotowi?

bieganie jak biegać porady

Wielu z nas, wraz z nastaniem cieplejszego okresu odczuwa silną potrzebę popracowania nad sobą i swoją sylwetką. Wielu z tego tytułu wsiada na rowery, zaczyna odwiedzać baseny lub siłownie.
Zdecydowana większość próbuje swoich sił w bieganiu – aby zbudować mocną kondycję i poprawić swoją wytrzymałość.
Ciekawostką dla tych ostatnich może być test wytrzymałościowy opracowany w 1968 roku przez doktora Kennetha H. Coopera na potrzeby amerykańskiej armii. Od tamtego czasu został jednak „wprowadzony pod strzechy” i jest często wykorzystywany do określania wytrzymałości na przykład sportowców.

Na czym polega test Coopera? Czytaj dalej…

Korzyści płynące z aktywności fizycznej

Przedłużająca się zima daje się we znaki wszystkim, którzy lubią ćwiczyć na świeżym powietrzu. Mimo niesprzyjających prognoz zapowiadających śnieg przynajmniej do połowy kwietnia, warto przypomnieć sobie jak poprawić swoją kondycję oraz jakie korzyści może to nam przynieść.
Aby mówić o jakichkolwiek dobroczynnych skutkach aktywności fizycznej, należy zaznaczyć, że ani dbanie o dom, ani nawet lżejsze prace w przydomowym ogrodzie nie są tym, do czego powinniśmy dążyć i co powinniśmy uznawać za zadowalające! Co więcej, rekreacyjna jazda na rowerze czy wolne spacery po najbliższej okolicy tak samo, wbrew obiegowej opinii, nie stanowią zadowalającej formy aktywności.

Co robić, aby poziom aktywności był wystarczający? Czytaj dalej…

Ochronić się przed chłodem

Zima sypnęła śniegiem, warto trochę wyprzedzić czyhające na każdego przeziębienia i zaopatrzyć się w coś dobrze chroniącego przed chłodem.
Im dłuższe stają się noce, tym chętniej przesiadujemy w fotelu czy na kanapie. Jedni lubią wziąć do ręki pilota od telewizora, inni wybierają książki. Niezależnie od tego, kto i co wybiera, idealnym rozwiązaniem na chłodne wieczory są rozgrzewające koce i poduszki. Do tego dobra kawa lub herbata i zimowe wieczory przestają być tak groźne dla naszego zdrowia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami kocy, poduszek i innych produktów rozgrzewających renomowanej firmy Beurer.

Przypominamy też, że produktów tego typu nie powinno się używać dłużej niż 3-4 godziny bez przerwy ze względu na ryzyko wystąpienia przegrzania skóry, co także nie jest dobre dla naszego zdrowia.